Renginiai

Degustacija, edukacija: ,,infoPIETŪS"

2024 05 16


Domitės sveika gyvensena, sveikatai palankia mityba, bet vis pritrūkstate laiko naujų žinių paieškoms ar praktiniams ekspermentams virtuvėje? Tuomet būtent Jus, kviečiame apsilankyti Visuomenės sveikatos biure Šiauliuose! Čia kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį, PIETŲ PERTRAUKOS METU (nuo 12. 00 - 13.00 val.) vyksta degustacija, edukacija: ,,infoPIETŪS". Kurios metu, kiekvieną mėnesį, šiauliečiai gali išklausyti kaskart naujas paskaitas apie sveikatai palankią mitybą, išgirsti daug naudingų patarimų, kurie pravers koreguojant gyvenimo būdą bei šeimininkaujant virtuvėje.  Ir žinoma, ,,infoPIETŲ" pertraukos metu, ne tik pasisotinsite žiniomis, bet ir sveikatai palankiais patiekalais, užkandžiais  ar desertais, kurie padės suprasti, kad ,,sveikuoliški" patiekalai gali būti itin gardūs ir lengvai pagaminami!

Į ,,infoPIETŲ" degustaciją, edukaciją, kviečiame visus pilnametystės sulaukusius šiauliečius. Ši edukacija, dedustacija, kaip ir didžioji dalis Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdomų ar organizuojamų veiklų,  yra visiškai NEMOKAMA!  Norint sudalyvauti ,,infoPIETUOSE" yra būtina tik REGISTRACIJA, kuri skelbiama kiekvieno mėnesio pirmosiomis dienomis internetiniame puslapyje  sveikatos-biuras.lt ir socialiniame tinkle ,,Facebook": Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras ,,Sveikas saulės miestas".

Pirmieji ,,infoPIETŪS" Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biure vyko  2023 m. vasario mėnesį, jų metų dalyviai  patys gaminosi sluoksniotas salotas stiklainyje. Kurias galėjo pagardinti su vietoje pagamintu augaliniu majonezu. Daugiau 2023 metais išbandytų receptų rasite  mūsų parengtame lankstinuke.

,,infoPIETŪS" susideda iš dviejų dalių, pirmoji dalis, teorinė paskaita apie sveikatai palankią mitybą, kurią  veda mitybos specialistė Ilona Kuodėnė. Šioje dalyje, kiekvieną mėnesį, dalyviai išgirsta vis naują paskaitą įdomiomia ir aktualia tema. Su teorinės dalies paskaitos tema visuomet susijusi yra ir antroji užsiėmimo dalis, degustacija. Jos metu mitybos specialistė kartu su visuomenės sveikatos stiprinimo specialistėmis pristato praktinius maisto ruošimo patarimus bei dalyviai yra vaišinami mūsų pagamintais patiekalais. Pagamintų patiekalų receptus bei gaminimo paslaptis rasite ir mūsų interneto svetainėje: https://www.sveikatos-biuras.lt/receptai/.

2024 metų sausio mėnesio tema buvo skaidulos. Teorinės paskaitos metu mitybos specialistė supažindino su rekomanduojamu skaidulų kiekiu, kurį žmogus turi suvartoti per parą, skirtingais skaidulų tipais bei jų skirtumais ir t.t. Degustacijos metu dalyviai ragavo pagrindinį patiekalą - sriubą pagamintą su lęšiais, o gomurį palepino desertu -kokosų batonėliu. Šie patiekalai buvo atrinkti degustacijai, nes  jų pagrindiniai ingredientai, pasižymi itin dideliu skaidulų kiekiu!

Edukacijos, degustacijos ,,infoPIETŪS" tikslas -  ne tik sleisti žinią apie sveikatą palankią mitybą ir ją skatinti, bet ir  padėti šiauliečiams atrasti bendraminčius, megzti socialinius kontaktus bei supažindinti su Visuomenės sveikatos biuru bei jo vykdomomis veiklomis. Kviečiame atrasti, kelią sveikatai palankų gyvenimo būdą bei susipažinti su visuomenės sveikatos biuro vykdomomis veiklomis ir žinoma apsilankyti edukacijoje, degustacijoje ,,infoPIETŪS"! Sudalyvavus vienakart edukacijoje, degustacijoje ,,infoPIETŪS". pakartotinai joje galima sudalyvauti praėjus nemažiau 3 mėnesiams, nuo paskutinio apsilankymo.  Todėl labai kviečiame pirmą kartą sudalyvavus užsiėmime  ir laukiant kol praeis trys mėnesiais, kuomet vėl galėsite užsiregistruoti, į tarpus kviesti savo artimuosius, taip vieni su kitais galėsiti dalysti įgytois žiniomis!

2023 m. gegužę ,,infoPIETŪS" vyko pikniko formatu ir šiauliečius kvietėmė ištrūkti iš darboviečių į centrinį miesto parką.

Mėnesinė ,,infoPIETŲ" registracija rasite ir čia:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjezTI9QOThCD9kEG5nIpdyV75f0Ql2dk93hh6qSsGIAbGyQ/viewform

Informaciją parengė:

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Karolina Sankauskaitė