Mityba

SVEIKO MIESTO SVEIKA MITYBA!

Šiandien sukaupta pakankamai mokslinių įrodymų, kad sveikatai nepalanki mityba daro įtaką lėtinių neinfekcinių ligų atsiradimui.

Tyrimų duomenimis, daugumos Lietuvos gyventojų mityba nėra palanki sveikatai. Nors nustatyta, kad daugėja gyventojų, kurie maistą renkasi sveikatos gerinimo ir ligų profilaktikos tikslais, tačiau tokių žmonių vis dar yra per mažai.

Nustatyta, kad Lietuvos gyventojai nepakankamai dažnai vartoja daržovių, vaisių ir grūdinių produktų; stebimas riebalų perteklius; mažiau negu rekomenduojama su maistu gaunama skaidulinių medžiagų ir per daug natrio.

Atliktų tyrimų duomenys rodo, jog pastaraisiais dešimtmečiais vis didesne visuomenės sveikatos problema tampa nutukimas, kuris siejamas ne tik su įvairias lėtiniais neinfekciniais susirgimais, bet ir su psichologinėmis problemomis ir kuris tampa vis didesne našta – tiek socialine, tiek ekonome prasme. Anot Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), per didelis kaloringų produktų, turinčių daug cukraus bei riebalų, vartojimas ir pernelyg mažas fizinis aktyvumas yra pagrindinės nutukimo prižastys.

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tikslas – supažindinti gyventojus su pagrindinėmis sveikos mitybos nuostatomis bei skatinti sveiką gyvenseną ir sveikatai palankią bei tvarią mitybą, kuri padės išvengti lėtinių neinfekcinių ligų, sustiprinti ir išsaugoti sveikatą.