Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių 0 – 6 m. amžiaus vaikų skaičius per penkerius metus padidėjo 10,2 proc. Didžioji vaikų dalis sportavo pagrindinėje fizinio ugdymo grupėje. Parengiamoji ir specialioji fizinio ugdymo grupės tesudarė labai menką dalį.
Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių 0 – 6 m. amžiaus vaikų skaičius per penkerius metus išliko panašus t. y. per 4 tūkst. Užpildytą Mokinio sveikatos pažymėjimo I dalį 2020 m. turėjo 96,5 proc. vaikų.
Profilaktiškai patikrinta buvo 99,9 proc. ikimokyklinukų sveikata. Tik kiek daugiau nei trečdalis vaikų buvo visiškai sveiki. Daugiau berniukams nei mergaitėms buvo nustatyta nervų, kvėpavimo, skeleto – raumenų sistemos sutrikimų.
Profilaktiškai patikrinta buvo 99,6 proc. ikimokyklinukų sveikata. Daugiau nei trečdalis vaikų buvo visiškai sveiki. Mergaitės buvo sveikesnės už berniukus. Kuo vyresnė ugdymo grupė, tuo mažiau sveikų vaikų.
Remiantis profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenimis, regos sutrikimą turėjo dažniau nei kas trečias, nervų sistemos sutrikimą – kas ketvirtas, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimą – kas septintas, kvėpavimo sistemos sutrikimą – kas dešimtas Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaikas.
Profilaktiškai patikrinta 99,8 proc. ikimokyklinukų sveikata. Daugiau nei trečdalis vaikų buvo visiškai sveiki.
Vaikai gyvensenos sampratą pradeda kurti jau ankstyvojoje vaikystėje, bendraudami su jiems artimais žmonėmis. Šeima ir ikimokyklinio ugdymo įstaiga vaikui turi padėti suprasti, kad sveikata yra vertybė, kurią reikia stiprinti ir saugoti nuo mažų dienų.
Vienas svarbiausių vaiko sveikatos raidos tarpsnių yra vaikystė. Tuo laikotarpiu suformuotos vaiko elgsenos ir gyvensenos nuostatos turi labai didelės reikšmės vėlesnei gyvenimo kokybei.
Kasmet vaikų, lankančių Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas, skaičius auga. Kaip ir praėjusiais metais, profilaktiškai patikrinta buvo visų ikimokyklinukų sveikata.
Ikimokyklinio ugdymo įstaigose sveikų vaikų dalis yra mažesnė už turinčių sveikatos sutrikimus ir kasmet mažėja. Sutrikimų skaičius lyginat su praėjusiais metais padidėjo.