SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Sveikatos stiprinimo programa širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai

 

Dėl dalyvavimo Programoje kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba į visuomenės sveikatos biurą telefonu: 8676 84313

Sveikatos stiprinimo programa skirta:

  • Suaugusiems asmenims, kuriems nustatyta širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika;
  • Suaugusiems asmenims, kurie savanoriškai kreipiasi į visuomenės sveikatos biurą dėl dalyvavimo Programoje: turintiems padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, padidėjusią cholesterolio ar gliukozės koncentraciją kraujyje, antsvorį, nutukimą ar žalingų įpročių.

 

  • Programos tikslas: motyvuoti gyventojus gyventi sveikiau ir sumažinti širdies bei kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto riziką.
  • Užsiėmimų metu sužinosite: apie širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos veiksnius, komplikacijas, mitybos reikšmę širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui, fizinio aktyvumo reikšmę širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto prevencijai, streso reikšmę širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui, išmoksite valdyti stresą bei suprasti savo sveikatos rodiklius. 
  • Užsiėmimus veda: kardiologas arba šeimos gydytojas, psichologas, mitybos ir fizinio aktyvumo skatinimo specialistai, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas.
  • Programa vyksta susidarius dalyvių grupei. Programą sudaro 8 užsiėmimai. Užsiėmimai vyksta 1 k. savaitėje. Vieno užsiėmimo trukmė - 2 ak. v. 
  • Esant per dideliam asmenų, pageidaujančių dalyvauti Programoje, skaičiui, į grupes pirmiausia įtrauksime PASPĮ kviestus asmenis.

Dalyvavimas Programoje savanoriškas ir nemokamas!

Programa vykdoma vadovaujantis Sveikatos stiprinimo programos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, tvarkos aprašuPatvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. rugsėjo 22 d. įsakymu Nr. V-979 (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. balandžio 8 d. įsakymo Nr. V-776 redakcija). Įsakymas įsigalioja 2020 m. birželio 1 d.

ĮSAKYMAS DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2005 M. LAPKRIČIO 25 D. ĮSAKYMO NR. V-913 „DĖL ASMENŲ, PRISKIRTINŲ ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ DIDELĖS RIZIKOS GRUPEI, ATRANKOS IR PREVENCIJOS PRIEMONIŲ FINANSAVIMO PROGRAMOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO.