SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Balandžio 29- ąją minime TARPTAUTINĘ IMUNOLOGIJOS DIENĄ

Po visą pasaulį sukausčiusios Covid -19 infekcijos, kuomet gyvenome karantino režimu, klaidingas tėvų įsitikinimas, kad vykti su vaiku į gydymo įstaigas skiepytis nesaugu ir galima vizitą į skiepų kabinetą atidėti, lėmė ir sumenkusį vaikų planinės vakcinacijos mastą. Be visa to, kasmet paskiepijama vis mažiau vaikų ir dėl tarp tėvų vyraujančių įvairių baimių bei nepagrįstų įsitikinimų, kad kai kurios vakcinos yra nesaugios, kombinuotos vakcinos gali išbalansuoti vaiko imuninę sistemą ar net sukelti autizmą. Tokie mokslu neįrodyti įsitikinimai ir tėvų atsisakymas skiepyti vaikus, kelia grėsmę, nes vakcinomis iki šiol valdytos sunkios ligos vėl taps dažnos ne tik tarp neskiepytų vaikų, bet ir visoje visuomenėje. Sąmoningumo trūkumas, kad skiepytis nėra būtina, nes vis tiek šiomis ligomis jau nebesergame taip pat turi įtakos nepakankamoms vaikų vakcinacijos apimtims. Visuomenės sveikatos specialistai ir epidemiologai Tarptautinę imunologijos dieną, skleidžia svarbia žinutę tėvams, kad nebesergame būtent dėl to, kad skiepijome vaikus, o tai leido visuomenei beveik pamiršti pavojingas infekcines ligas, todėl nebeįvertiname jų grėsmės. 

Kiekvienas vaikas turi teisę gyventi be ligų, kurių galima išvengti skiepijantis. O kylant abejonėms dėl šių vakcinų reikalingumo ar saugumo, siūlome rinktis faktus, o ne mitus! Daugiau skaitykite paspaudę čia.

 

Informaciją parengė:

Visuomenės sveiktos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Karolina Rušinskienė