SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Gripas- klastingas ir pavojingas. Nugalėkite šį virusą! Pasiskiepykite

Pasaulio sveikatos organizacija skiepus nuo gripo pripažįsta kaip veiksmingiausią gripo profilaktikos priemonę. Moskliniais tyrimai įrodyta, kad skiepų efektyvumas siekia nuo 70 iki 90 proc., kai vakcinos sudėtis gerai atitinka cirkuliuojantį sezoninį gripą. Kiekvienam gripo sezonui atrenkamos labiausiai tikėtinos gripo virusų atmainos ir pagaminama specialiai tam sezonui skirta vakcina. Pasiskiepijus nuo gripo apsauginis imunitetas susidaro po dviejų savaičių ir trunka apie 6 mėnesius. Geriausia tai padaryti rudenį, tačiau skiepytis nuo gripo nevėlu visą gripo sezoną!

Visuomenės sveikatos specialistai rekomenduoja nedelsti ir pasiskiepyti nuo gripo, nes sergamumas nuolat auga, o Lietuvoje dažniausiai pikas pasiekiamas sausio – kovo mėnesiais. 

7 faktai apie GRIPO VAKCINĄ:

1 FAKTAS. Gripas yra sunki liga, todėl būtina skiepytis

2 FAKTAS. Gripo vakcina nesukelia gripo!

3 FAKTAS. Skiepai nuo gripo yra veiksmingi

4 FAKTAS. Organizmas reaguoja į skiepą

5 FAKTAS. Nuo gripo reikia skiepytis visiems

6 FAKTAS. Net ir persirgus gripu, verta skiepytis

7 FAKTAS. Skiepytis nuo šio viruso reikia kasmet

Daugiau apie tai skaitykite paspaudę čia