SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Nemokama nuotolinė paskaita

Paskaita skirta besilaukiančioms moterims ir jų partneriams.
Lektorė - sveikatos psichologė-psichoterapeutė Sigita Valevičienė, 13 metų dirbanti nėštumo, gimdymo ir laikotarpio po gimdymo srityje. Knygos „Motinystės kelias“ autorė.
- Ką reiškia psichologiškai pasiruošti gimdymui?
- Kaip gimdyme padėti sau hormonų lygmeniu?
- Ką apie bendrą poros pasirengimą sako tyrimai?
- Ar emocinis saugumas turi įtakos gimdymui?
- Kaip nėštumo ir gimdymo patirtys veikia savijautą po gimdymo?
- Depresija po gimdymo – kaip atpažinti, kaip sau padėti?
„Ar įmanoma emociškai pasiruošti gimdymui?“
"Mūsų emocijos „gyvena“ smegenyse ir veikia nervinę sistemą bei hormonus. Gimdymas, atrodytų, yra mums nepavaldus procesas, kurį valdo mūsų kūnas, ir mes net neįsisąmoniname, kaip tai vyksta. Tad kartais gali atrodyti, jog nieko negalime padaryti. O kartais kyla didelis nerimas dėl to, ko nekontroliuojame.
Tačiau tikrai galime kai kuriuos dalykus valdyti, nes gimdymui „vadovauja“ hormoninis kokteilis, išsiskiriantis mūsų „emocinėse“ smegenyse. Taigi, mūsų jausmai veikia patį gimdymo procesą. Kaip ir skausmo slenkstį veikia mūsų subjektyvus patyrimas.
Ar galime kaip nors sau padėti? Taip, padėti sau galime susikurdami emocinį kraitelį, t. y. išsiaiškindami, kaip padėti sau gimdymo metu, kada patyrimas bus intensyvus, o smegenys veiks kitaip nei paprastai", – pasakoja lektorė Sigita Valevičienė.
 
Paskaitas organizuoja pogimdyminės depresijos prevencijos projektas „Mama Mums Rūpi“ (www.mamamumsrupi.lt).
Paskaitas finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Artimiausia paskaita – rugsėjo 29 d. 13:00 val.
Į paskaitą kviečiame registruotis https://forms.gle/SUX1L5wF4xKivV5T8, ZOOM nuorodą jums atsiųsime el. paštu dvi dienos prieš paskaitą.
Jei turite klausimų, rašykite el. paštu mamamumsrupi@gmail.com
 
Pranešimą parengė Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialistė Asta Ivoškienė