SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Pagalba po nėštumo nutraukimo

Krizinio nėštumo centro psichologė Kristina Šironienė pasakoja apie pagalbą po aborto: "Nėštumo nutraukimas – sunkus moters gyvenimo apsisprendimas. Konkrečiai moteriai ši patirtis skirtinga, tačiau kiekviena mano konsultacijose sutikta moteris nėštumo nutraukimą įvardija kaip traumuojančią, pačią skaudžiausią ir blogiausią patirtį gyvenime. Tai netektis, kurios žaizdos gyja ilgai. Skausmas, kaltė, gėda, bejėgiškumas, pyktis, nerimas, baimė, noras laiką atsukti atgal – tai dalis mano sutiktų moterų kasdienių išgyvenimų nutraukus nėštumą. Galimybė saugiame santykyje atsiverti, dalytis sunkiais jausmais, mintimis, būti išgirstai ir priimtai, iš pradžių atsiremti į psichologą, o vėliau ir į save pačią, į aplinkinius padeda palengva priimti šią patirtį kaip jau įvykusią gyvenimo dalį. Tai įvykis ir procesas, po kurio galime išeiti palūžę (didesnė tikimybė, jei pasiliekam vieni su savo sunkiais išgyvenimais) arba praplėtę, pagilinę asmeninę patirtį bei santykius su sutuoktiniu / partneriu, kitais žmonėmis. Šiame procese labai svarbus kuo platesnis palaikymo ratas. To rato dalis galime būti kiekvienas iš mūsų.

Svarstydama, kaip būtų galima prevenciškai saugoti moteris nuo šios skausmingos patirties, suprantu, kad nėštumo nutraukimu moteris tarsi renkasi savo gyvenimo išsaugojimą, nes nemato kitos išeities. Dėl to, visų pirma, svarbu išgirsti, ko iš tiesų nori neplanuotai pastojusi moteris, įsiklausyti į jai kylančius jausmus, pabūti kartu jos baimėse ir nesaugume. Nesiūlyti išeičių. Tik padėti pamatyti įvairesnes perspektyvas, paramos galimybes. Tik nurimus emocijų bangai, turint platesnį situacijos suvokimą, socialinį palaikymą, turint žinių apie pagalbos galimybes bei apsvarsčius visas alternatyvas, galime kalbėti apie laisvą moters / poros apsisprendimą priimti gyvybę ar jos atsisakyti".

Daugiau informacijos šia tema rasite svetainėse www.kudikionetektis.lt ir www.neplanuotasnestumas.lt

Galimybė gauti psichologinę pagalbą telefonu Nr. 1809 visiems šeimos nariams https://www.facebook.com/siauliuvsb/posts/2187207371411091

Pranešimą parengė Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialistė Asta Ivoškienė