SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Svarbu šiauliečiams: apie skiepus ir skiepijimą

 

  1. Ar skiepijate asmenis namuose, jeigu asmuo dėl ligos negali būti netransportuojamas (prikaustytas prie lovos pan. )

Kreipkitės į įstaigą prie kurios asmuo yra prisirašęs ir ji turi pasirūpinti šio asmens skiepijimu. Tokie asmenys skiepijami tik  Vaxzevria vakcina.

  1. Sergu lėtine liga ir man nėra 65 metų. Kada mane paskiepys? Kur registruotis?

Jaunesnių kaip 65 m. asmenų ir turinčių tam tikrus rizikos veiksnius registravimo skiepijimui COVID-19 ligos vakcina tvarka:

Asmens sveikatos priežiūros įstaiga sudaro prie įstaigos prisirašiusių jaunesnių kaip 65 m. ir turinčių tam tikrus rizikos veiksnius, sąrašą.  Su kiekvienu į sąrašą įtrauktu asmeniu susisiekiama telefonu, paklausiama dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinos pasirinkimo ir suteikiama informacija apie skiepijimo vietą, datą ir laiką.  Pasiskiepijus pirmąja  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinos doze paskiriama antrojo skiepo data.

Skambinimas skiepijimui COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizuojamas atsižvelgiant į asmens sveikatos priežiūros įstaigų sudarytus  prie įstaigos prisirašiusių jaunesnių kaip 65 m. asmenų ir turinčių tam tikrus rizikos veiksnius, sąrašus. Turint klausimų dėl įtraukimo į sąrašus prašome kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą prie kurios esate prisirašę.

  1. Mane paskiepijo vakcinacijos centre Šiaulių arenoje. Žinau revakcinacijos datą, nes davė vakcinacijos centre lapelį, tačiau jame nenurodytas atvykimo laikas. Kada mane skiepys?

Revakcinacijos laikas yra  tas pats kaip ir skiepijimo pirma vakcinos doze.

  1. Girdėjau, kad kai atlieka vakcinų, "statote visus žmones į gyvą eilę" dėl skiepijimo.

Šiaulių mieste visi gyventojai yra skiepijami tik pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintus prioritetus ir susisiekus su planuojamu skiepyti asmeniu telefonu iš anksto, todėl „gyvų eilių“ nedarome.

Išankstinė asmenų, nepriklausančių prioritetinių asmenų grupei, registracija nevykdoma. Galės skiepytis prasidėjus masinei vakcinacijai - planuojama birželio mėn.

  1. Girdėjau, kad jeigu kas nors neatvyksta skiepytis vakcinos yra išpilamos. Aš norėčiau pasiskiepyti šia vakcina.

Šiaulių mieste vakcinos nėra išpilamos – visos iki vienos yra panaudojamos efektyviai. Neatvykus asmeniui pasiskiepyti, yra pakviečiamas kitas asmuo esantis šioje prioritetinėje grupėje,  kuris dar buvo nepakviestas skiepytis arba kviečiamas asmuo įrašytas sekančioje prioritetinėje grupėje.

  1. Man 30 metų, kada planuojate mane skiepyti ir gal galiu jau dabar iš anksto registruotis?

Masinė gyventojų vakcinacija Lietuvoje planuojama birželio mėnesį. Vakcinacijos planą galite rasti www.koronastop.lt tinklalapyje paspaudę „Vakcinacija“ mygtuką. Įkeltas vakcinacijos planas yra atnaujinamas  pagal vakcinų tiekimo planus.  Kokiu būdu vyks registracija dar yra sprendžiama valstybės lygiu. Sekite informaciją savivaldybės tinklalapyje prie naujienų, prie informacijos apie vakcinaciją nuo Covid-19 ligos ir Facebook profilyje.

  1. Noriu informuoti apie neatvykimą pasiskiepyti arba nebenoriu skiepytis pasiūlyta vakcina.

Jeigu asmuo buvo paskiepytas Šiaulių centro poliklinikoje arba Dainų pirminės sveikatos priežiūros centre, tada reikia kreiptis į šias įstaigas.

Šiaulių centro poliklinika, Vytauto g. 101, Šiauliai, kontaktinis telefonas 8 607 63240, el. p. skiepai.covid19@siauliupoliklinika.lt

Dainų pirminės sveikatos priežiūros centras, Aido g. 18 , Šiauliai, tel. 8 41 552 864. el. p. skiepai.covid19@dainupspc.lt

  1. Esu abiturientas, studentas ir noriu pasiskiepyti.

Reikia užpildyti svetainėje siauliai.lt baneryje ,"Vakcinacina nuo COVID-19" esančią registracijos formą.

  1. Mažmeninės prekybos įmonės.

Mažmeninės prekybos įmonės gali teikti darbuotojų, norinčių pasiskiepyti COVID-19 ligos, sąrašus ir siųsti el. paštu skiepai@siauliai.lt.

arba asmenys, dirbantys mažmeninėje prekyboje ir kontaktuojantys su klientais, gali pildyti registracijos formą siauliai.lt. Gali rinktis vakciną, tačiau šiuo metu skiepijami tik Vaxzevria vakcina (AstraZeneca). Kitos vakcinos teks palaukti, kol aukščiau esančių prioritetinių grupių asmenys bus paskiepyti. 

Informaciją parengė Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialistė Asta Ivoškienė