SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Naujienos

Dažniausiai liga yra nustatoma per vėlai – esant jau labai rimtam kepenų pažeidimui. Visuomenė yra linkusi manyti, kad hepatitu suserga tik priklausomi nuo narkotikų, kalintys ar asocialūs asmenys. Visuomenės sveikatos biuro specialistai neigia šį mitą ir įspėja, kad užsikrėsti gali bet kokio socialinio statuso žmogus.
Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad kasmet gegužės 17 dieną yra minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Nuo 2006 metų šią dieną minėti nusprendė Pasaulinė hipertenzijos lyga kartu su Tarptautine hipertenzijos draugija. Tai buvo padaryta neatsitiktinai, o norint atkreipti visų pasaulio gyventojų dėmesį ir padidinti jų supratimą apie aukštą arterinį kraujo spaudimą bei jo grėsmingas ir ilgalaikes pasekmes.
Šiuolaikiniai vyrai virtuvės TIKRAI nebijo! Dalinamės akimirkos iš vakar įvykusio renginio ,,Vyrai virtuvėje". Iš puikių atsiliepimų supratome, kad vyrai dega noru ir ryžtu gaminti bei gilinti žinias. Todėl džiaugiamės, kad dalyviai aktyviai registravosi ir viliamės, kad tokių renginių bus dar ne vienas!
Kalbant apie burnos higieną, atrodo, kaip ir viskas turėtų būti aišku: „ dantų šepetėliu ir dantų pasta turime valytis dantis ryte ir vakare, ne trumpiau nei dvi minutes, taip išvengsime ėduonies “,- tai Jums pasakys, bet kuris pirmokas. Bet ar tikrai to pakanka?
Ar žinote, kokia 20 sekundžių nebrangiai kainuojanti procedūra, gali mus apsaugoti nuo ne vienos nemalonios ir net pavojingos gyvybei ligos?
Pasaulyje diagnozuojama apie 160 tūkst. naujų melanomos atvejų per metus, kas 6–10 metų sergamumas padvigubėja. Lietuvoje kasmet nustatoma iki 200 naujų susirgimų melanoma, du trečdaliai iš jų moterims, vienas trečdalis vyrams. Dar vienas šio susirgimo ypatumas – melanoma yra ganėtinai atspari spinduliniam gydymui bei chemoterapijai. Palyginus su kitais piktybiniais navikais, laiku nediagnozuota melanoma neretai baigiasi lėtaline išeitimi.
NTAKD, kviesdamas minėti Pasaulinę dieną be tabako bei atkreipdamas dėmesį į tai, kad šie metai ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje paskelbti ,,Jaunimo metais", gegužės 2 – 30 dienomis organizuoja socialinę akciją „Ženk Nerūkęs".
Prisijunkime prie pasaulinių pastangų didinti sąmoningumą apie IMUNIZACIJĄ. Ypatingą dėmesį sutelkdami į profilaktinius vaikų skiepus. Tai prioritetinė sveikatos priežiūros sritis visame pasaulyje, nepaisant šalies ekonominio išsivystymo lygio. Nes nuo vykdomų skiepijimo programų veiksmingumo visame pasaulyje priklauso užkrečiamųjų ligų, valdomų vakcinomis, kolektyvinis imunitetas.
Gyvenime žmonės su triukšmu susiduria tiek darbo, tiek gyvenamojoje aplinkoje ir dėl jo poveikio gali būti trikdoma jų sveikata. Skaudžiausia pasekmė, kurią gali sukelti triukšmas, yra akustinė trauma – staigus fizinis klausos praradimas. Ilgalaikis triukšmo poveikis gali sukelti klausos susilpnėjimą. Triukšmas žmones taip pat veikia netiesiogiai kaip stresorius, ir dėl to pasireiškia poveikis nervų, kraujotakos, virškinimo, endokrininei ar kaulų-raumenų sistemai. Iš tokių sveikatos sutrikimų galima paminėti kraujotakos sistemos ir miego sutrikimus, nerimą, pablogėjusį žinių įsisavinimą bei kitus su stresu susijusius sveikatos sutrikimus. Pabrėžiamas žalingas triukšmo poveikis vaikams – mokymuisi ir elgesiui.
Kas nutiks mūsų organizmui, jeigu mes užuot judėję, daugiau laiko praleisime ant minkštasuolio?