SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Naujienos

Pirmas būdas galintis padėti gerokai ištuštinti savo šiukšlinės turinį ir taip prisidėti prie gamtos išsaugojimo, jį peržvelgti. Išnagrinėkite savo šiukšliadėžių turinį. Šiukšlių dėžėse aptiktos pakuotės, kaip nuo sūrio, jogurto, ledų, daržovių, mėsos ir t.t. padės kitą kartą rinkti produktus atsižvelgiant ne tik į jų sudėtį, kainą bet ir į kitą svarbų kriteriją – pakuotę. Ar tikrai jūsų mėgstamas sūris turi būti patiektas pakuotėje, kurioje gausu plastiko? Paieškojus tikrai galite atrasti gaminį, kuris nenusileis nei skoniu, nei kaina ir bus kur kas ekologiškiau įpakuotas ar net sveriamas. Toks jūsų pasirinkimas, tai žinutė gamintojui, kad jūs renkatės produktą, kuris tvarus.
Visuomenės sveikatos specialistai ragina gyventojus rūpintis savo sveikata, nedelsti ir pasitikrinti profilaktiškai. Nemokamai tai padaryti galima dėka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis finansuojamų prevencinių programų.
Pasaulinė žindymo savaitė, kasmet minima rugpjūčio 1-7 dienomis, šiemet skelbiama su šūkiu: „Paspartinkite žindymą: švieskite ir palaikykite“. Tai yra pasaulinė kampanija, skirta didinti informuotumą ir skatinti bei palaikyti žindymą. Šiais metais didžiausias dėmesys skiriamas šiltą žindymo palaikymo grandinę sudarančių dalyvių, – saugančių, skatinančių ir palaikančių žindymą įvairiuose visuomenės lygiuose, – gebėjimų stiprinimui.
Hepatitai – 5 skirtingų rūšių virusai, kurie vienas nuo kito skiriasi plitimo būdu, ligos eiga, laboratoriniais žymenimis, profilaktikos ir gydymo priemonėmis. Daugeliu atvejų, užsikrėtus hepatitu ilgą laiką nėra visiškai jokių simptomų. Virusiniai hepatitai būtent dėl to ir yra labai pavojingi, kad gali tyliai progresuoti organizme dešimtmečius, bet ir todėl, jog negydomos visos hepatitų formos niekur nedingsta, o sukeliamos ligos gali progresuoti iki kepenų cirozės ar vėžio.
Kasmet Lietuvoje diagnozuojama per keletą tūkstančių lytiškai plintančių infekcijų atvejų, neskaičiuojant ŽIV. Nors bendras sergamumas tokiomis lytiškai plintančiomis infekcijomis kaip sifilis, gonorėja ar chlamidiozė mažėja, vadinamąsias „meilės ligas“ vis dar gaubia įvairūs mitai ir tabu, todėl net ir jausdami aiškius simptomus žmonės vis dar delsia tikrintis ir kreiptis į specialistus.
Gimdymo metu itin naudinga žinoti ir JAU BŪTI IŠMOKUS nusiraminimo būdų, kurie veikia automatiškai, apie juos negalvojant? Vienas iš jų – kvėpavimas. Daugiau apie tai, kaip psichologiškai pasiruošti gimdymui, sužinosite rugpjūčio 25d. 13:00 val. nemokamoje nuotolinėje paskaitoje. Lektorė - psichologė – psichoterapeutė Sigita Valevičienė.
Kiekvienais metais, atšilus orams, žmonės labai daug laiko praleidžia ne tik darbe, namuose, bet ir gamtoje. Tačiau lepinanti šiluma yra didžiausias priešas daugeliui maisto produktų.
Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistai primena: dėl nesaugaus maisto vartojimo karštomis vasaros dienomis padaugėja bakterinių žarnyno infekcijų
Visame pasaulyje bei Lietuvoje yra registruojama vis daugiau alerginių ligų. Anksčiau laikyta reta liga, alergija pastaraisiais metais tapo vis labiau pastebima. Europoje daugiau nei 150 milijonų žmonių kenčia nuo alergijos, o visame pasaulyje sergančiųjų yra apie milijardą. Pagal EFA (angl. European Federation of Allergy and Airways Diseases Patients) 2025 m. vienas iš dviejų europiečių sirgs alergija.
Šiauliečius lankome darbovietėse, organizacijose ir organizuojame šaunią edukaciją - ,,Daržovės mūsų lėkštėje