SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Naujienos

Pasaulyje diagnozuojama apie 160 tūkst. naujų melanomos atvejų per metus, kas 6–10 metų sergamumas padvigubėja. Lietuvoje kasmet nustatoma iki 200 naujų susirgimų melanoma, du trečdaliai iš jų moterims, vienas trečdalis vyrams. Dar vienas šio susirgimo ypatumas – melanoma yra ganėtinai atspari spinduliniam gydymui bei chemoterapijai. Palyginus su kitais piktybiniais navikais, laiku nediagnozuota melanoma neretai baigiasi lėtaline išeitimi.
Tarptautinę imunologijos dieną, visuomenės sveikatos specialistai primena, kad skiepijimas yra ne tik asmens apsaugos priemonė, bet ir efektyvus užkrečiamųjų ligų kontrolės mechanizmas, vienas svarbiausių įrankių, leidžiančių užkirsti kelią ligoms ir apsaugoti vaikus, bei visą visuomenę nuo infekcinių ligų plitimo. Nuo visuomenės požiūrio į skiepus, skiepų saugumą ir jų būtinumą, priklauso vykdomų skiepijimo programų veiksmingumas. Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau kombinuotų vakcinų, kurios suteikia galimybę viena injekcija suvaldyti keletą užkrečiamųjų ligų. Pasaulyje jau yra naudojama ir penkių ar šešių komponentų vakcina, tai reiškia, kad viena injekcija galima paskiepyti nuo penkių ar net šešių ligų. Taigi, vienas skiepas nuo penkių ligų. Ar tai saugu mano vaikui?
Ar žinote, jog kasdien lipdami laiptais, padidinate savo fizinio aktyvumo lygį ir gaunate neabejotinos naudos sveikatai?
Tradiciškai darbuotojų sveikata siejama su profesinių ligų ir nelaimingų atsitikimų darbe prevencija. Tačiau PSO pabrėžia, kad darbuotojo sveikata turėtų būti nagrinėjama remiantis sveikatos modeliu, apimti ne tik socialinius, bet ir psichologinius veiksnius bei su sveikata susijusį elgesį, o darbo vieta turi tapti terpe pirminei ligų ir priešlaikinių mirčių prevencijai.
Urbanizuotų teritorijų, pramoninių rajonų, kelių, geležinkelių, oro transporto infrastruktūros plėtra vis labiau plečia akustinio diskomforto zonas, į kurias patenka vis daugiau gyvenamųjų ir viešosios paskirties teritorijų bei juose esančių gyventojų. Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenimis, net 40 proc. Europos Sąjungos gyventojų yra veikiami padidėjusio aplinkos triukšmo dienos metu ir apie 20 proc. nakties metu. Europoje 450 milijonų žmonių kasdien veikiami 55 dBA triukšmo lygio, 113 milijonų - 65 dBA ir 9,7 milijonai patiria 75 dBA triukšmą.
VšĮ„Krizinio nėštumo centras“ teikia pagalbą moterims, išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, kūdikio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo ar aborto, taip pat moterims, išgyvenančioms pogimdyminę depresiją. Organizuojamos savitarpio paramos grupės. Informacija el.paštu pagalba@neplanuotasnestumas.lt ir neplanuotasnestumas.lt
Miegas – gyvybiškai būtina organizmo funkcija, kuri skirta atnaujinti išeikvotą energiją ir suteikti jos kitai dienai. Dažnai girdima, kad miegas yra geras, jei jis trunka 7-9 val. Tačiau miego kokybei užtikrinti reikia daugiau veiksnių. Taip pat, svarbu paminėti, kad yra kelios skirtingos miego fazės, nuo kurių priklauso kaip kokybiškai mes išsimiegosime. Šių stadijų mes patys fiziškai kontroliuoti negalime, tačiau mūsų gyvenimo būdas, pasiruošimas miegui turi tam didelės įtakos.
Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus
Pasaulio insulto organizacijos duomenimis, insultą patiria vienas iš keturių žmonių. Trečdalis insultą patyrusių žmonių visą likusį gyvenimą kenčia negalią, neleidžiančią džiaugtis gyvenimu su savo šeimos nariais taip, kaip jie buvo įpratę. Ar žinote, kad šiuolaikinės medicinos pasiekimai leidžia išgelbėti nuo mirties ar didelės negalios ūmaus insulto ištiktą žmogų? O ar žinote, kad kertinis momentas taikant gydymą yra laikas, per kurį pacientas atvyksta į specializuotą insulto gydymo centrą. Tad be galo svarbu, kad artimieji ir pats žmogus mokėtų atpažinti insulto požymius ir veiktų greitai – kuo skubiau kviestų greitąją medicinos pagalbą telefono numeriu 112 ir praneštų apie įtariamą insultą.
Maisto ženklinimas vartotojui gali suteikti daug naudingos informacijos apie produktą, tik svarbu tą informaciją perskaityti bei teisingai suprasti. Tuomet maisto produkto pasirinkimas bus teisingas, o mityba sveikesnė ir visavertiškesnė. Tačiau klausimas Jums – kaip dažnai skaitote maisto produktų etiketes?