SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Kviečiame moteris į nemokamus dramos terapijos užsiėmimus

Po skyrybų, artimojo žmogaus netekties ar suaugus ir savo šeimas sukūrus – gal ir nutolus - vaikams, moterys gali išgyventi gana sudėtingą netekties laikotarpį, kai pasijunta vienišos, emociškai nesaugios ar sužeistos. Neigiamų reakcijų stiprumą lemia įvairios aplinkybės, kaip santykių trukmė arba kiek stiprūs ryšiai siejo su prarastu ar atitolusiu artimuoju. Taip pat pirminį skausmą lemia ir tai, ar žmogus nujautė, jog santykiai artėja link pabaigos. Netikėtas išsiskyrimas gali itin sumenkinti pasitikėjimą kitais žmonėmis ir savimi. Jeigu emocinės krizės (gedėjimo) laikotarpis užsitęsia, tai gali turėti sunkių pasekmių psichikai.  Svarbu atpažinti nerimą keliančius ženklus ir tinkamai pasirūpinti savimi.

Jeigu šiame aprašyme atpažinote save, kviečiame Jus nemokamai išbandyti dramos terapijos užsiėmimus, kuriuos ves kvalifikuota dramos terapeutė. „Norint dalyvauti dramos terapijoje nereikia jokių meninių ar aktorinių gabumų ar ankstesnės teatro meno patirties. Tai įtraukūs užsiėmimai, kuriuose gali dalyvauti įvairios žmonių grupės, neatsižvelgiant į amžių, kultūrinius ar socialinius skirtumus, įskaitant fizinius ir mokymosi gebėjimus.

Užsiėmimus vedanti dramos terapeutė Eglė Naimavičienė dramos terapiją pristato, kaip sąmoningą dramos bei teatro gydomųjų aspektų naudojimą, terapinį procesą: „Tai veikla, padedanti atsiskleisti dalyvių kūrybiškumui, vaizduotei, palengvinanti mokymąsi, įžvalgumą bei augimą. Kitaip sakant, per dramos terapiją siekiama asmeninių pokyčių, – sako ji. - Pamatiniai dramos terapijos principai yra keturi: žaidimas, kūrybiškumas, draminė vaidyba ir gydymas. Dramos terapijos dalyviai pasakojimų, projektinių žaidimų, tikslingos improvizacijos ir pasirodymo metu kviečiami repetuoti norimą elgesį, praktikuoti buvimą santykiuose, plėstis ir rasti lankstumą tarp gyvenimo vaidmenų ir veikti pokyčių, kuriuose jie nori būti, link. Tai aktyvi praktika, kurios metu pasakosite savo istorijas, kelsite tikslus ir spręsite problemas, stiprinsite santykių įgūdžius, reikšite jausmus ir sieksite emocinio stabilumo.“

Pati drama, kaip terapinė priemonė, nėra nauja. Senovės civilizacijose ji reiškėsi per ritualus ir įvairiausius vaidinimus, tačiau per pastaruosius trisdešimt metų pasaulyje ji atgijo kaip šiuolaikinė akredituota praktika. Dar dvidešimtojo amžiaus pradžioje drama buvo naudojama, kaip atsipalaidavimo procesas, kaip priedas prie pagrindinių terapinių būdų, kuris padarydavo patį gydymosi ligoninėje procesą malonesnį. Per pastaruosius ketverius dešimtmečius įvyko ženklių permainų: suvokta, jog ir pati drama gali būti terapija, kad ji netarnauja terapijai. Tai terapija egzistuoja pačiame dramos procese. Dramos terapeuto profesija Lietuvoje įteisinta ir praktika reglamentuota Sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

Ciklą sudaro 10 nemokamų grupinių užsiėmimų.

Grupė – iki 15 moterų.

Laikas: nuo kovo 16 d., ketvirtadieniais (1 kartą per savaitę), 10 -12 val.

Užsiėmimų vieta – Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras, Varpo g. 9.

Registracija vyks iki kovo 10 d.

Užsiregistruoti ir pasiteirauti informacijos galite tel. 867685076.

Informaciją parengė Visuomenės sveikatos skyriaus specialistė Asta Ivoškienė