SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Bunda ligas platinančios erkės - laikas skiepytis

Bundant gamtai rekomenduojame gyventojams būti ypač budriems einant į mišką, parką ar net darbuojantis sode. Lietuvoje yra didelė rizika užsikrėsti erkių platinamomis ligomis, kadangi tam yra palankios gamtinės sąlygos: daug miškingų teritorijų, lapuočių miškų, klimatas pakankamai drėgnas.

Dažniausiai erkės platina Laimo ligą ir erkinį encefalitą. Suprantama ne visos erkės gali būti užkrėstos minėtomis ligomis. Erkinis encefalitas yra sunki ir pavojinga liga, norint jos išvengti, vienintelė apsauga - SKIEPAI. Nuo Laimo ligos skiepų NĖRA, todėl einant į mišką reikia saugotis kitomis priemonėmis: vengti vietovių, kur gali būti erkių, dėvėti šviesius, rankas ir kojas dengiančius drabužius, naudoti repelentus, atbaidančius erkes, dažnai apžiūrėti visą kūną, ar nėra įsisiurbusių erkių.
Erkių aktyvumas prasideda ankstyvą pavasarį, kai vidutinė paros temperatūra pakyla iki 5–7 laipsnių ir trunka iki vėlyvo rudens.

Erkės gali įsisiurbti ne tik miškuose, bet ir miestuose – parkuose, daugiabučių namų žaliosiose zonose ir pan.
Pamačius įsisiurbusią erkę stebėkite save ar nepasireikš kokių simptomų. Kitu atveju kreipkitės į gydymo įstaigą. 
Tačiau nepamirškite, kad veiksmingiausia priemonė nesusirgti erkiniu encefalitu - SKIEPAI.

Daugiau apie erkių platinamas ligas ir kaip apsisaugoti skaitykite čia

 

Informaciją parengė Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Miglė Klimaitė