SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

PAGALBA MEDIKAMS

Medikų psichoemocinė sveikata visais laikais buvo ta tema, apie kurią viešai diskutuoti būdavo vengiama.  Atlikti moksliniai tyrimai bei asmeniniai medikų pasakojimai liudija, kad sveikatos priežiūros specialistai nuolat balansuoja ties perdegimo riba, dažnai patiria sunkių emocinių išgyvenimų, kurie daro žalą jų sveikatai bei pasitikėjimui savimi. 
 
Džiugu, kad šiandien apie tai pradedama kalbėti vis dažniau, tačiau medikai vis dar vengia kreiptis pagalbos.
 
Dažniausios pagalbos vengimo priežastys yra išliekanti stigma, baimė prarasti savo darbo vietą ar tariamai „susigadinti” įvaizdį.
 
Jaunųjų gydytojų asociacija sukūrė kampaniją #DramblysLigoninėje, taip siekdami kovoti su įsisenėjusia stigma bei skatinti sveikatos priežiūros specialistus dažniau atkreipti dėmesį į savo psichoemocinę būseną ir padrąsinti medikus ieškoti pagalbos.