SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

KAIP PRISIDĖTI PRIE ORO KOKYBĖS GERINIMO?

Išmetmi į atmosfera teršalai tebėra viena didžiausių visuotinių problemų. Jie ne tik blogina oro kokybę, bet ir kenkia žmogaus sveikatai. Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad bendras aplinkos ir buitinės oro taršos poveikis kasmet sukelia apie septynis milijonus priešlaikinių mirčių, daugiausiai dėl padidėjusio mirtingumo nuo insulto, širdies ligų, lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, plaučių vežio ir ūminių kvėpavimo takų infekcijų. Pagrindiniai oro užterštumo šaltiniai yra gyvenamoji energija šildymui ir maisto gaminimui, transporto priemonės, elektros energijos gamyba, žemės ūkis, atliekų deginimas ir pramonė.

Kam oro tarša kelia didesnį pavojų? Bei kaip galime prisidėti patys, siekiant mažinti oro užterštumą? Plačiau parengtame straipsnyje.