SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

ERKĖS - maži sutvėrimai, keliantys grėsmę žmogaus sveikatai

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad dėl palankaus klimato ir gamtinių sąlygų erkės Lietuvoje išlieka gyvybingos nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, o jų platinamos ligos žmonėms sukelia itin sunkius sveikatos sutrikimus. Šie voragyviai nubunda oro temperatūrai pasiekus vos 5-7 laipsnius šilumos, tad tikimybė susidurti su jomis ir užsikrėsti jų platinamomis ligomis gresia nuo pat kovo iki lapkričio mėnesio.

Pavasarį ir vasarą erkės būna itin aktyvios, kadangi po žiemos joms būtina pasimaitinti krauju ir išgyventi. Žmogus erkių platinamomis ligomis dažniausiai užsikrečia įsisiurbus sukėlėjais infekuotai erkei, tačiau erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ir vartojant nepasterizuotą, erkinio encefalito virusu infekuotą ožkų ir karvių pieną bei jo produktus.

Kodėl Lietuvoje rizika užsikrėsti erkių platinamomis ligomis yra viena didžiausių Europoje, kaip tinkamai pašalinti išsisiurbusią erkė ir kaip nuo jų saugotis plačiau galite rasti paspaudę ČIA.

 

Informaciją parengė:

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Karolina Rušinskienė