SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

SPALIO 10-OJI – PASAULINĖ PSICHIKOS DIENA

Stabili emocinė ir dvasinė būsena, teigiamas požiūrius, energija ir šypsena - geros savijautos ženklai. Pasaulinė psichikos diena leidžia mums stabtelėti ir pasirūpinti tuo, ką gal būt kasdien rūpesčių apsuptyje pamirštame – save, savo emocinę ir dvasinę savijautą.

Emocinės būklės sveikatai įtakos turi ne tik didelis stresas ir nerimas, įtakos gali turėti ir genai, paveldimumas. Nedarbas bei skurdas, fizinė negalia.

Kaip suprasti, kad reikia sunerimti dėl psichinės sveikatos? Keletas pagrindinių sutrikimo požymių:

- Fiziniai simptomai: kraujospūdžio svyravimai, virškinimo sutrikimai, apetito pokyčiai, svorio kitimas ir t.t..

- Emociniai simptomai: įtampa, vidinis diskomfortas, bloga nuotaika ir t.t.

- Pažinimo pokyčiai: dėmesio sutrikimai, pakitęs požiūris į aplinką ir save, prarandamos turėtos žinios, patirtis ir t.t.

- Suvokimo pokyčiai: garsai ir kvapai, kurių nėra, išgyvenimai, neegzistuojantys realybėje ir t.t.

- Mąstymo pokyčiai: neįprastos ar klaidingos idėjos ir įsitikinimai, pašalinių jėgų poveikis, įsitikinimas, kad žmogus persekiojamas, nuodijamas, stebimas arba jis tapo neįprastai galingu, didingu ir t.t.

- Elgesio pokyčiai: agresyvus ar keistas elgesys, nesuprantamas elgesys, pozos, grimasos, gestai ir t.t.

Pagalba jaučiant psichikos sutrikimus:

Žalingų įpročių atsisakymas: rūkymo, alkoholio, narkotinių medžiagų. Sveikas gyvenimo būdas: sveikatai palanki ir subalansuota mityba, fizinis aktyvumas, aktyvus laisvalaikio leidimas. Tinkamas darbo ir poilsio režimas, gera miego kokybė.

Prisiminkite, kad nėra blogų ar gerų minčių, jos tiesiog yra. Priimkite viską ir pabandykite suprasti kodėl tokios mintys ateina pas jus. Paanalizuokite, kodėl „bloga mintis“ arba „gera mintis“ dabar jūsų galvoje, kas turėjo įtakos šiai minčiai atsirasti.

Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai pataria neužsisėdėti vietoje. Užsiimkite jums patinkančia veikla. Išeikite pasivaikščioti, pakvėpuokite grynu oru. Pasportuokite, paskambinkite draugui ar draugei, pasigaminkite vakarienei ką nors naujo, neišbandyto. Perskaitykite naują knygą ar bent kelis jos puslapius kasdien!

 

Šiuo metu galite kreiptis nemokamai pagalbos į specialistus:

- Individualios konsultacijos, kurias veda medicinos psichologas Lauras Jokūbpreikšas, registracija telefonu: 867230276 arba 869084886.Visa informacija čia.

- Grupiniai užsiėmimai, kuriuos veda psichologė-psichoterapeutė Svaiga Beinorienė, registracija telefonu: 861119694, visa informacija čia.

 

Informaciją parengė Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Monika Juknytė.