SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Klimato kaitos iššūkiai - visų mūsų rūpestis!

Klimato kaita – tai vienas didžiausių mūsų laikų pavojų ir iššūkių. Jos padariniai kelia didelę riziką visuomenės sveikatai, tačiau vis dar galime rinktis, su kokio masto klimato kaita teks susidurti. Lietuva jau susiduria su intensyvėjančiomis ir dažnėjančiomis ekstremaliomis oro sąlygomis (karščio bangomis, audromis ir potvyniais), dėl kurių mažėja pasėlių derlius, nyksta biologinė įvairovė, veikiama ekonomika bei žmonių sveikata. Didžiausios laukiamos dėl klimato kaitos kylančios visuomenės sveikatai grėsmės – rizikos, susijusios su dažnesnėmis karščio bangomis, didėjimas senesnio amžiaus gyventojams ir vaikams, alerginių ligų susirgimų laiko kaita, erkių ir kraujasiurbių vabzdžių sukeliamų ligų ir pavojų didėjimas, naujų ligų plitimas, staigių mirčių atvejų padažnėjimas.

Aplinka daro įtaką mūsų savijautai, gyvenimo kokybei, todėl kiekvienas žmogus turi prisidėti prie prevencinių priemonių taikymo įgyvendinimo, norint sustabdyti neigiamą aplinkos poveikį. Ateityje klimatas tikrai keisis, tačiau sustabdę klimato kaitą 2°C ribose dar galėtume prisitaikyti prie pasekmių. Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras ragina miesto gyventojus rūpintis aplinka, kurioje gyvename ir imtis asmeninių prevencinių priemonių SVEIKOS APLINKOS išsaugojimui. Daugiau skaitykite čia. 

 

Informaciją parengė: Visuomenės sveikatos specialistė Karolina Rušinskienė