SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Balandžio 11-oji Tarptautinė sergančiųjų Parkinsono liga diena

Minint šią dieną visuomenės prašoma nelikti abejinga, atkreipti dėmesį į šią ligą, pagrindinius jos simptomus bei pagalbą sergantiesiems. 
Parkinsono liga – tai lėtinė progresuojanti neurologinė liga, kurios metu nyksta galvos smegenų srities, atsakingos už judesių kontrolę, ląstelės, todėl labiausiai sutrikdoma judėjimo funkcija. Dažniausiai šia liga susergama sulaukus 50–60 metų, tačiau pastaruoju metu pastebimas šios ligos pasireiškimas ir jaunesniame amžiuje.
Parkinsono ligos simptomai: kalbos ir pusiausvyros sutrikimai, judesių sulėtėjimas, galūnių bei kūno sukaustymas, galvos ir galūnių drebėjimas, orientacijos pablogėjimas, rijimo sutrikimas, sulėtėjęs mąstymas. Dažniausiai iš pradžių pradeda drebėti viena ranka, rečiau koja, vėliau - kitos galūnės. Gali drebėti apatinis žandikaulis, galva, kartais ir visas kūnas. Drebėjimas matomas esant ramybės būsenai ar būnant tam tikroje pozoje. Jis sustiprėja susijaudinus, sumažėja judant ir išnyksta miegant.
Nors Parkinsono liga yra didelis gyvenimo iššūkis, tačiau prisijaukinusiems šią ligą ji kartais atveria naujus gyvenimo kelius ar suveda su to paties likimo draugais, o sparčiai tobulėjanti medicina ženkliai pagerina sergančiųjų gyvenimo kokybę. Taigi, sergantiems Parkinsono liga svarbu neprarasti vilties ir optimizmo, o visuomenei įgyti supratingumo ir palaikyti sergančiuosius.

Daugiau informacijos rasite čia 

 

Informaciją parengė Visuomenės sveikatos specialistė Miglė Klimaitė