SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Išorinis širdies defibriliatorius

    Teikti pirmąją medicinos pagalbą mokėti privalo visi, tačiau iš tiesų tikrame gyvenime tai sugebėtų tikrai ne kiekvienas.  Iš patirties dažniausiai žinoma, kad susižeisti ar staigiai susirgti galima bet kur ir bet kada, o ir niekas nėra nuo to apsaugotas. Būtina suvokti, kad laukti kito žmogaus pagalbos gali būti per vėlu, todėl nelaimės akivaizdoje atidėliojimas yra nepateisinamas ir gali kainuoti nukentėjusiojo gyvybę.

    Kad pirmoji pagalba būtų suteikiama tinkamai, svarbiausia yra žinoti veiksmų eiliškumą. Organizmo gyvybei palaikyti būtina nuolatinė kraujotaka ir kvėpavimas. Nelaimingo atsitikimo metu, šioms funkcijoms sutrikus, žmogų gali ištikti mirtis. Skubiai suteikta pirmoji pagalba gali išgelbėti gyvybę. Ypač svarbu, kad teikiantysis pirmąją pagalbą išliktu ramus, veiktų pasitikinčiai ir ryžtingai, nuramintų sužeistąjį ir tinkamai atliktų visus veiksmus. Kaip ir dauguma žinome, kad greitoji medicinos pagalba skuba atvykti į įvykio vietą, tačiau laikas bėga ir nelaimę patyrusio žmogaus sveikata ar net gyvybė dažnai priklauso nuo šalia esančių žmonių.

    Šiuo metu vis dažniau kalbama apie išorinį širdies defibriliatorių. Juos galima vis daugiau pamatyti viešose vietose, kur susiburia daug žmonių, pavyzdžiui oro uoste, stotyse, ligoninėse ir net ugdymo įstaigose. Tačiau kaip jais naudotis, tikrai žinome ne visi. Vieni su išoriniu širdies defibriliatoriumi susipažįsta ir sužino, kaip juo naudotis, pirmosios pagalbos kursuose, tačiau kita dalis net nėra jų matę ir negalėtų pasakyti, kaip juo reiktų naudotis ištikus nelaimei.

    Išorinis širdies defibriliatorius arba lietuviškai vadinamas elektros šokas skirtas naudoti sutrikusiai širdies veiklai atstatyti. Kuo greičiau nuo klinikinės mirties pradžios jis panaudojamas, tuo didesnė tikimybė išgelbėti žmogaus gyvybę. Defibriliatoriai skirti neprofesionalams, tad jais nesudėtinga naudotis. Tačiau jų nauda milžiniška. Norėdami susipažinti su defibriliatoriumi, nebijokite kreiptis į įstaigas, kurios vykdo pirmosios pagalbos mokymus. Išmokus naudotis, galite išgelbėti artimam žmogui gyvybę.

    Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centro specialistai parengė lankstinuką, kaip naudotis išoriniu širdies defibriliatoriumi. Jį rasite čia

    Nelikime abejingi ištikus nelaimei.

                                               

                    Informaciją parengė Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Miglė Klimaitė