SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Gegužės 5-oji Rankų higienos diena

Pasaulinė sveikatos organizacija nuo 2009 metų kasmet gegužės 5 dieną atkreipia sveikatos priežiūros įstaigų ir visuomenės dėmesį į siekį išlaikyti aukštą rankų higienos lygį visame pasaulyje. Šiais metais dėmesys sutelktas į augančio sepsio tendenciją ir skelbiama visai visuomenei, kad „teikiant medicininę pagalbą – sepsis tavo rankose!“. Nors rankų higienos diena yra labiau orientuota į sveikatos priežiūros įstaigų personalo rankų higienos įgūdžių gerinimą, tačiau pacientai visuomenė taip pat turi būti aktyvūs ir įsitraukti į jų pačių saugos užtikrinimo procesą. 

Važiavote viešuoju transportu, grįžote iš darbo namo, išėjote iš tualeto, ruošiatės gaminti maistą, lankotės ligoninėje? Neturėtų kilti klausimų, ar reikia plauti rankas. Rankos yra vienas svarbiausių rizikos veiksnių pernešant mikroorganizmus nuo vieno asmens kitam. Jomis liečiame daugybę daiktų, kurie gali būti užteršti ligas sukeliančiais mikroorganizmais. Per nešvarias rankas plinta net apie 80 proc. infekcinių ligų. Dėl šios priežasties būtina rankas plauti muilu ir vandeniu ne tik tada, kai jos yra akivaizdžiai nešvarios. Visą informacinį pranešimą rasite čia