Vasario 4-oji - Pasaulinė vėžio diena

Šiaulių mieste naujai nustatytų onkologinių susirgimų nežymiai daugėja. 2014 m. užfiksuoti 4459 nauji vėžio atvejai (1322 vyrų ir 3137 moterų), o 2015-aisiais metais – 4638 nauji vėžio atvejai (1435 vyrų ir 3203 moterų) (Higienos instituto Sveikatos statistikos skyriaus duomenys). Tarp vyrų labiausiai paplitęs priešinės liaukos (prostatos) vėžys, o tarp moterų – krūties.

2016-2018 m. vasario 4-osios, Pasaulinės kovos su vėžiu dienos, šūkis „Mes galime. Aš galiu" primena, kad kiekvienas iš mūsų ir visi kartu galime prisidėti prie vėžio naštos mažinimo pasaulyje.

Šūkis „Mes galime" jungia veiksmus, kurių gali imtis žmonių grupės ir bendruomenės generuodamos idėjas ir inicijuodamos sveikatos politikos pokyčius. O šūkis „Aš galiu" pateikia sąrašą prevencinių veiksmų, skirtų visiems suinteresuotiems sveikiems, sergantiems ar pasveikusiems nuo vėžio žmonėms.

Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina gyventojus aktyviau dalyvauti prevencinėse sveikatos programose. Kreipiamės ir į darbdavius, bendruomenių vadovus paskatinti savo kolektyvo narius periodiškai pasitikrinti sveikatą. Privalomuoju sveikatos draudimu pasirūpinusiems gyventojams visos šios sveikatos paslaugos teikiamos nemokamai. Anksti diagnozavus ligą, daugiau tikimybės pasveiktiǃ

Daugiau apie piktybinių ligų rizikos veiksnius ir jų prevenciją skaitykite čia.