SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Naujienos

Kiekvienais metai rugsėjo 26-ąją minime Pasaulinę aplinkos ir sveikatos dieną. Šios dienos minėjimo iniciatoriai – Tarptautinė aplinkos ir sveikatos federacijos specialistai (IFEH), kurie 2011 m. rugsėjo 26 d. Indonezijoje įvardijo aplinkos veiksnius, darančius įtaką žmogaus sveikatai. Tai yra fizikiniai (triukšmas, vibracija, mikroklimatas, elektromagnetinė spinduliuotė), cheminiai ir biologiniai veiksniai. Dienos minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šiuos veiksnius, turinčius įtakos aplinkai ir sveikatai.
Kviečiame registruotis į nemokas individualias arba grupines konsultacijas.
Įsibėgėjus grybavimo sezonui didėja apsinuodijimo tikimybė. Iš keturių šimtų Lietuvoje augančių rūšių grybų apie keturiasdešimt yra nuodingi.
Prostatos vėžys yra vienas dažniausių vyrų navikinių susirgimų Lietuvoje. Prostatos vėžys gali ilgus metus vystytis prostatoje nesukeldamas jokių simptomų, todėl efektyviausia profilaktika – reguliarus tikrinimasis. Didžioji šių navikų dalis auga labai lėtai, tad jaunesniems vyrams nesukelia jokių problemų. Tik nedidelei vyrų daliai prostatos vėžys vystosi sparčiai, kai kuriais atvejais išplisdamas į kitus organus.
Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad rugsėjo 15 dieną visame pasaulyje minima limfomos diena, siekiant kuo plačiau informuoti visuomenę apie limfomą, jos rūšis, simptomus ir gydymą.
Kol jaunuoliui nėra išsivysčiusi priklausomybė, tėvams rekomenduojame Ankstyvosios intervencijos Ankstyvosios intervencijos (AI) programą, kurios tikslas – kuo anksčiau pasiekti jaunus asmenis (14-21 metų jaunuolius), naudojant motyvuojančio interviu metodą, įtraukti į AI programą, padėti ugdyti gebėjimą suvokti vartojimo riziką bei sustiprinti motyvaciją keisti savo elgesį ir požiūrį į psichoaktyviąsias medžiagas.
Būkite atviri, jei jus skaudina – pasakykite, kad jums tai skaudu girdėti. Jei jus kažkas džiugina – pasakykite! Neslėpkite ir teigiamų emocijų! Patinka? Pagirkite. Pasiilgote? Pasakykite, kokie brangūs jums žmonės, kad ilgitės jūs. Neleiskite savo ir kitų žmonių emocijoms slėptis viduje. Kiekviena išsakyta emocija, išlietas jausmas – ašaros, šypsena, susiraukimas, nusisukimas, trenksmas – visa tai – normalu ir būtina.
Siekiant didinti sąmoningumą ir alkoholio žalos nėštumo metu suvokimą bei išreikšti paramą kenčiantiems nuo šio sindromo, pirmą kartą Vaisiaus alkoholinio sindromo (VAS) diena paminėta 1999 metais rugsėjo 9 dieną. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į alkoholio vartojimo nėštumo metu keliamus pavojus. Šiemet labiausiai pabrėžiama tai, kad VAS yra ne tik moters, bet ir mūsų visų atsakomybė. Nors susitelkę valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, dirbantys visuomenės psichikos sveikatos sutrikimų prevencijos srityje, didelį dėmesį skiria VAS, organizuoja informacinio ir švietėjiško pobūdžio renginius, itin didele problema Lietuvoje išlieka informacijos trūkumas.
Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, nuo 2010 m. rugsėjo 4-ąja kasmet pažymima Pasaulinė seksualinės sveikatos diena. Pasaulio seksualinės sveikatos asociacija - organizacija, organizuojanti metodinę švietėjišką veiklą apie seksualinę sveikatą.
Žmogaus papilomos viruso infekcija yra papilomos viruso sukeliamas epitelinio audinių sluoksnio pažeidimas. Tai virusas, sukeliantis karpas. Dažniausiai - lėtinė liga, kai šios infekcijos sukėlėjas išlieka latentinėje fazėjė, tačiau veikiant rizikos veiksniams gali sukelti kliniškai įvairius odos, viršutinių kvėpavimo takų, lytinių organų sistemos gleivinių pažeidimus ar galimi ikivėžiniai ar vėžiniai susirgimai. Šio virusas turi daugiau nei 200 formų, 40 iš jų lytinių organų gleivinėje.