SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Naujienos

Karantinas neatleidžia nuo pareigos užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą. Prieš vykdant bet kokius darbus, o ypač tuos, kurie kelia padidintą pavojų, būtina įvertinti jų keliamą riziką, numatyti ir įgyvendinti tinkamas prevencines priemones.Kasmet Lietuvoje apie 10 šeimų lieka be vieno iš maitintojų, jam žuvus darbe. Dar apie 30 asmenų labai sunkiai sužalojami ir paprastai iki gyvenimo galo lieka neįgalūs. Į darbuotojų saugą ir sveikatą reikia žiūrėti atsakingai – tai gelbsti gyvybes. Labai svarbu, kad kiekvienas darbdavys įsitikintų, kad jų darbuotojai žino ir supranta, kaip elgtis, kad būtų ne tik atliktos kasdienės užduotys, bet ir laikomasi visų saugumo reikalavimų.
Vaikų dantų ėduonies atsiradimui įtakos turi daug veiksnių: patogeninės bakterijos, dažnas angliavandenių vartojimas, silpnas imunitetas, bendrosios organizmo ligos, nėštumo toksikozės, danties kietųjų audinių struktūra, mažai fluoro turintis vanduo, bloga burnos ertmės higiena, genetinis polinkis sirgti ėduonimi. Dantų ėduonies vystymąsi gali skatinti ir prastas tėvų požiūris į vaikų dantų būklę, nepakankamas vaikų ugdymas burnos higienos srityje.
Jei nerimaujate dėl pesticidų likučių maiste, galite rinktis ekologiškus produktus
Lytinė sveikata – vienas svarbiausių kokybiško gyvenimo veiksnių. Tai teigiamas, pagarbus požiūris į seksualumą ir lytinius santykius, taip pat galimybė turėti saugią lytinę patirtį be prievartos, diskriminacijos ir smurto. Lytiškai plintančios ligos (LPL) priklauso tų ligų grupei, apie kurias mes mieliau nutylime arba kalbame pašnibždomis. Iškreipti vaizdiniai ir žinių apie šias ligas stoka, sukelia bereikalingą įtampą, nerimą ar baimę.
Alkoholis yra vartojamas ne šimtus, o tūkstančius metų. Jau senovėje atrastas vynas ir alus tapo neatsiejama visuomenės dalimi bei užėmė svarbų vaidmenį tiek socialiniame gyvenime, tiek religiniuose ritualuose. Deja, bet ir šiuolaikinėje visuomenėje vyrauja tam tikra alkoholio vartojimo kultūra.
Žuvis - puikus visų baltymų, geležies ir kai kurių mineralų šaltinis
Ne visiems šventinis laikotarpis asocijuojasi tik su džiaugsmu. Dalis žmonių šio laikotarpio laukia su nerimu. Ar vėl paslysiu? Kaip atsilaikyti? Tiek darbo ir valios pastangų nueis perniek! Tokios ir panašios mintys aplanko žmones, kurių sąntykis su maistu yra įtemtas (jie laikosi dietų, yra linkę persivalgyti, ar artimoje aplinkoje turi įkyrius „ragintojus“). Šventinė mityba gali tapti tikra „streso gaminimo mašina“, todėl dalinamės keletu patarimų, padėsiančių sumažinti stresą ir nuo šventinio pasisėdėjimo prie stalo (kuris daugelyje šeimų yra svarbi tradicijų dalis) pakilti nepersivalgius, neapsunkus ir nesusipykus.
2021-12-16
Medikų psichoemocinė sveikata visais laikais buvo ta tema, apie kurią viešai diskutuoti būdavo vengiama. Atlikti moksliniai tyrimai bei asmeniniai medikų pasakojimai liudija, kad sveikatos priežiūros specialistai nuolat balansuoja ties perdegimo riba, dažnai patiria sunkių emocinių išgyvenimų, kurie daro žalą jų sveikatai bei pasitikėjimui savimi.
Šiemet "tikra" žiema prasidėjo kur kas anksčiau nei pernai, o pasidžiaugti ja norisi. Ypač kai nespaudžia iki -20 laipsnių. Tačiau žmogui pavojinga ne tik labai žema temperatūra, bet ir vėjas bei vanduo.
Visą maistą galima suskirstyti į baltymus, angliavandenius, riebalus, daržoves ir vaisus. O ar žinote, kaip iš tiesų šiuos produktus derinti tarpusavyje? Daugelis žmonių nenori atsisakyti duonos ir pyrago gaminių, bulvių ar kruopų, kai norisi mėsos.