Naujienos

Gausių mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad visame pasaulyje dauguma suaugusiųjų ir vaikų yra nepakankamai fiziškai aktyvūs ir fizinio aktyvumo lygis toliau laipsniškai mažėja visose amžiaus grupėse.
Arterinė hipertenzija yra medicininis terminas, kuriuo vadinamas padidėjęs kraujo spaudimas. Kraujo spaudimas – tai kraujo slėgis į kraujagyslės sienelę, augantis ir krentantis sulig kiekvienu širdies dūžiu. Kraują, kuris neša deguonį, širdis turi išstumti tam tikru spaudimu, kad jis pasiektų vidaus organus. Jei tas spaudimas per didelis, pakenkiamos kraujagyslių sienelės, storėja širdies raumuo, atsiranda pokyčių inkstuose, smegenyse, akyse.
Saugumas keliuose - visų mūsų rūpestis!
Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, minėdamas Judėjimo sveikatos labui dieną, š. m. gegužės 11 dieną 12.00 val. organizuoja EKSKURSIJĄ „ŽYGIS Į ALEKSANDRIJĄ“ Žygio pradžia - Žuvininkų g. Nr. 18 („Katinų muziejus“). Atstumas – 9 km. Ejimo greitis 4 km/val. Trukmė - 3,5-4 val. Registracija telefonu: (8-41) 439983.
Artėjant Pasaulinei rankų higienos dienai, Šiaulių visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad ši paprasta, nebrangiai kainuojanti profilaktikos priemonė gali mus apsaugoti ne tik nuo ligoninėje plintančių infekcijų, bet ir nuo ne vienos nemalonios ir net pavojingos gyvybei ligos.
Astma – tai lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga, galinti prasidėti bet kokiame amžiuje, net kūdikystėje. Liga neužkrečiama, tačiau iki galo neišgydoma, pasiekiamas tik ilgalaikis pagerėjimas. Kartais nealerginę astmą, provokuojamą tik virusų, vaikai „išauga“ 7 − 10 gyvenimo metais. Daug dažniau serga vaikai, kurių šeimoje arba giminėje yra sergančiųjų astma ar kitomis alerginėmis ligomis. Astma sergančių vaikų kvėpavimo takai į įvairius aplinkos veiksnius reaguoja daug jautriau nei sveikų vaikų.
Europos gydytojų dermatologų iniciatyva nuo 2008-ųjų kasmet organizuojama akcija, skirta kovai su odos vėžiu ir melanoma – Euromelanomos diena. Euromelonomos diena kasmet minima pirmą gegužės antradienį. Euromelonoma yra visos Europos odos vėžio prevencijos projektas, kurio tikslas – skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją, ankstyvąją diagnostiką ir gydymą.
Šiltėjantis oras, ilgėjantys vakarai skatina žmones daugiau laiko praleisti gamtoje. Dviračių entuziastai ir mėgėjai nupūtė dulkes nuo savo transporto priemonių, sutepė grandines ir išriedėjo į gatves ir takus. Kad būtų galima saugiai mėgautis pasivažinėjimu, verta prisiminti esmines Kelių eismo taisykles. Tai leis važinėti ne tik saugiai, bet ir be nuogąstavimų, kad sulauksite nuobaudų.
Tokiu raginimu kviečiame prisidėti prie kasmetinės akcijos, skirtos Tarptautinei triukšmo suvokimo dienai paminėti