SutinkuSiekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, svetainėje yra naudojami slapukai (angliškai „cookies“), kuriais analizuojama jūsų naršymo istorija. Tokiu būdu optimizuojamas svetainės funkcionalumas ir pateikiamas turinys, kuris yra aktualus jums. Sutikdami, spauskite mygtuką “Sutinku”.

Naujienos

Sveikatos stiprinimo specialistai primena, kad kiekvienais metais kovo 24 dieną Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sprendimu minima Pasaulinė tuberkuliozės diena.
Kviečiame į nemokamą seminarą vyresnio amžiaus žmones (55+) ,,Šunų panaudojimas žmogaus sveikatinime", kuris įvyks 2019 m. kovo 26 d. 11 val. Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Varpo g. 9, 3 a.).
Šiaulių visuomenės sveikatos biuras primena, kad kovo 22-ąją tarptautinė bendruomenė mini Pasaulinę vandens dieną. Šią dieną Pasaulio sveikatos organizacija sutelkia dėmesį į gėlo vandens svarbą, nes dėl vandens trūkumo ar prastos kokybės plinta užkrečiamosios ligos.
Apsinuodyti galima alkoholiu, narkotikais, dujomis, skysčiais, įvairiomis cheminėmis medžiagomis, pasenusiais maisto produktais, grybais ir uogomis, nuodingais augalais, vaistais. Daug apsinuodijimų įvyksta dėl pačių apsinuodijusių kaltės – neatsakingai vartojant alkoholį, medikamentus. Kita dalis apsinuodijimų užfiksuojama dėl neatsargumo (dažniausiai apsinuodija vaikai iki 7 metų amžiaus, paragavę nesaugiai laikomų medikamentų, apsaugos priemonių nuo kenkėjų, alkoholio). Nuodai į organizmą patenka per burną, kvėpavimo takus, per odą ir gleivines.
Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2018 m. balandžio 5 d. sprendimu Nr. T-92 patvirtintas Saugaus elgesio Šiaulių miesto paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisyklės, kviečia miesto gyventojus teikti pasiūlymus, pastabas ar nusiskundimus dėl paplūdimių įteisinimo ir dėl numatomų stebėti maudyklų.
Jau penktus metus Lietuvoje vykstanti Apsinuodijimų prevencijos savaitė (kovo 18 – 24) pavasario pradžią pasitinka su aktualia tema – apsinuodijimo pavojai gamtoje.
Šiauliuose pradeda veikti naujas priklausomybių ligų konsultacinis punktas
Maloniai lauksime visų, norinčių daugiau sužinoti apie mūsų teikiamas paslaugas, pasidairyti po mūsų įstaigos patalpas, susipažinti su čia dirbančiais specialistais.
Šylant orams nubunda ne tik gamta, bet ir visi jos gyventojai – kraujasiurbės erkės pirmųjų savo aukų ima tykoti vos prasidėjus pavasariui. Nors didžiausias parazitų suaktyvėjimas pastebimas pavasariui įsibėgėjus, budriems reikėtų būti vos temperatūros stulpeliui pasiekus teigiamą temperatūrą. O erkei įsisiurbus, atidžiai stebėti sveikatos būklę.
Glaukoma – tai sutrikimų, kurie pažeidžia optinį nervą ir lemia apakimą, visuma. Svarbu žinoti, kad ši liga yra išvengiama regos netekimo forma, kurią anksti nustačius galima sėkmingai gydyti. Deja, 10 proc. tinkamai gydytų žmonių vis dėlto apanka. Dažnai glaukomos nelydi jokie akivaizdūs požymiai ar simptomai ir ji nustatoma tik tuomet, kai ima silpnėti rega. Patariame reguliariai tikrintis akis dėl glaukomos ir taip apsisaugoti nuo negrįžtamo regos praradimo.