Pagrindinės atšvaitų nešiojimo taisyklės

Tamsoje, esant blogam matomumui, neapšviestu keliu einančius žmones vairuotojai dažniausiai pastebi tik transporto priemonei visai prie jų priartėjus - su artimosiomis šviesomis likus vos 50 metrų iki pėsčiojo. Turintį atšvaitą pėsčiąjį vairuotojas, įjungęs tolimąsias šviesas, pastebės iš 150 metrų, o įjungęs ilgąsias - net iš 400 metrų atstumo! Tuomet nelaimės galima išvengti, pakanka, kad vairuotojas sulėtintų greitį ir saugiai prasilenktų su pėsčiuoju. Šiemet žiema gan tamsi ir „pilka“, matomumas prastas ir dėl dažno lietučio, kelio danga slidi, todėl Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės dar kartą primena kaip teisingai segėti atšvaitą.

 

Pagrindinės atšvaitų nešiojimo taisyklės:


  • Atšvaitas turi būti prisegtas dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai.

  • Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos ties alkūne, o ant dešinės kojos žemiau kelio. Ant rankinės ar kuprinės atšvaitai dedami iš dešinės pusės (dešiniarankiams).

  • Nereikia pamiršti, kad saugumas dažnai priklauso nuo matomumo. Atkreipkite dėmesį, kad pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį būtina pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojai geriau pastebi atšvaitus.

  • Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui. Prisegti ar prisiūti prie vaiko drabužių arba prikabinti prie kuprinės atšvaitai „apšviečia" vaiką 130-140 m atstumu nuo automobilio.

 

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos stiprinimo skyrius